Press "Enter" to skip to content

Recept: Jablečný ocet

Jablečný ocet se doma neztratí. Jeho typická chuť a vůně dodají jídlům nový švih. A svoje využití má i v kosmetice, kde si z jablečného octa můžete vyrobit bio čistící pleťovou vodu.

 

Na výrobě jablečného octa je parádní, že na něj potřebujete jen jednu jedinou surovinu – jablka. Ta stačí celá i s jádřincem a slupkou nastrouhat. Strouhejte raději na plastovém struhadle. Sice je to otrava a dá to více práce, ale kontaktem s kovem by směs ztratila vitamíny a to přece nechceme. Nastrouhanou směs nalijte do zavařovacích sklenic, pár cm pod okraj. Zbytek dolijte vodou, tak aby všechna jablka byla bezpečně potopená.

Naplněné sklenice překryjte čistým plátýnkem a odneste na teplé místo. Tam je nechte jeden týden a nezapomeňte směs každý den opatrně promíchat. PO týdnu přeneste nádobu na chladné místo a tam ji nechte měsíc odpočívat. Během měsíce stačí směs prmíchat už jen občas.

Až měsíc uplyne a kolem sklenic se bude vznášet vůně octa, přišel čas na poslední fázi Směs sceďte do lahví a ty pevně uzavřete.

V průběhu času by se mohl na dně lahví začít tvořit kal, ale ten ničemu nevadí.

 

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *