Recepty

Recept: Jablečný ocet

Jablečný ocet se doma neztratí. Jeho typická chuť a vůně dodají jídlům nový švih. A svoje využití má i v kosmetice, kde si z jablečného octa můžete vyrobit bio čistící pleťovou vodu.

 

Na výrobě jablečného octa je parádní, že na něj potřebujete jen jednu jedinou surovinu – jablka. Ta stačí celá i s jádřincem a slupkou nastrouhat. Strouhejte raději na plastovém struhadle. Sice je to otrava a dá to více práce, ale kontaktem s kovem by směs ztratila vitamíny a to přece nechceme. Nastrouhanou směs nalijte do zavařovacích sklenic, pár cm pod okraj. Zbytek dolijte vodou, tak aby všechna jablka byla bezpečně potopená.

Naplněné sklenice překryjte čistým plátýnkem a odneste na teplé místo. Tam je nechte jeden týden a nezapomeňte směs každý den opatrně promíchat. PO týdnu přeneste nádobu na chladné místo a tam ji nechte měsíc odpočívat. Během měsíce stačí směs prmíchat už jen občas.

Až měsíc uplyne a kolem sklenic se bude vznášet vůně octa, přišel čas na poslední fázi Směs sceďte do lahví a ty pevně uzavřete.

V průběhu času by se mohl na dně lahví začít tvořit kal, ale ten ničemu nevadí.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odteď už ti nic neuteče.

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Dary Matky Země will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.