Bylinky na stres a deprese
Uncategorized

Bylinky na stres a deprese

Bylinky na stres a deprese pomáhají už celá staletí. Stres, nervy a deprese už dávno nejsou jen záležitost pochmurných podzimních dnů. Doba je neúprosná a nervové potíže se staly nepříjemnou součástí našich životů. Než se ale rozhodnete řešit své starosti pomocí medikace, zkuste přírodní cestu. 

Co je to stres

Označení stres má svůj původ v anglickém stress a znamená zátěž. Je to tělesná nebo duševní nerovnováha. Stresy dělíme na akutní a chronický. Akutní stres se týká jedné konkrétní situace a když se situace vyřeší např. zabouchnuté dveře od bytu, stres zmizí.  Nebezpečnější je dlouhodobý tzv. chronický stres, který s sebou může přinášet dlouhodobé následky např. oslabení imunity, psychosomatické obtíže, problémy se zažíváním apod.

 

Bylinky na stres a deprese

Bylinky na stres a deprese pomáhají nejen při řešení akutních psychických potížích, ale i jako prevence. Nenechte zajít své problémy příliš daleko a raději si dopřejte preventivní péči, která vám se stresem pomůže. Často stačí jen málo. Jednou denně si dopřát chvilku a uvařit si bylinkový čaj, nebo si vzít pár kapek bylinkové tinktury.

 

Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovanáTřezalka patří mezi nejznámější přírodní antidepresivum. Je ideální bylinkou na nervy. Pomáhá na problémy se spánkem, zvýšené únavě, nervových potížích a poradí si i s lehčími formami deprese. Nejjednodušší forma užívání je třezalkový čaj. Jednou denně zalijte čajovou lžičku třezalkové natě 250 ml vody. Nálev zakryjte a nechcete 10 min louhovat. Ne každý, kdo má zájem o přírodní léčbu si dokáže vychutnat bylinkový čaj. Můžete tedy zkusit třeba Třezalkovou tinkturu nebo Třezalkové dražé.

 

Kozlík lékařský

Kozlík lékařský dorůstá až do výšky 2 metrů a běžně ho najdete i v České republice. Má relaxační a zklidňující účinky, takže podporuje spánek a napomáhá celkovému zklidnění organismu. Z kozlíku se nejčastěji užívá kořen. Doporučujeme vyzkoušet Extrakt z Kozlíku lékařského nebo dražé z Kozlíku. Můžete si připravit i čaj, ale kozlík má velmi typický odér, kvůli kterému se mu přezdívá „kočičí kořen“ takže to pro vás možná nebude to pravé.

 

 

Meduňka lékařská

Meduňka lékařská má výborné účinky na nervovou soustavu. Výborně zabírá na nespavost, podrážděnost, neklid, úzkost a depresi. Meduňku můžeme užívat nejen čerstvou, ale není problém si ji nasušit a schovat do zásoby. Za výbornou účinností meduňky stojí silice obsažené v listech a také flavanoidy a třísloviny. Nejčastěji se meduňka podává formou čaje. Díky své výborné, lehce citrónové chuti, je také skvělým doplňkem do smoothie nebo letních salátů.

 

 

Když bylinky nezaberou

Když je vám tak zle na duši, že bylinky už nepomáhají, je čas říct si o pomoc. Než se odhodláte najít si svého psychologa, psychiatra nebo terapeuta, můžete využít pomoc krizových center. Pomoc je zdarma a dostanete ji ihned, což může být někdy klíčové. Například Linka první psychické pomoci je vám na tel. č. 116123 k dispozici nonstop. Další kontakty na psychickou pomoc najdete na nepanikar.eu.

 

 

P. S. Vždy než začnete nějakou bylinku užívat, ujistěte se, zda je pro vás vhodná a jestli se může kombinovat s léky, které aktuálně užíváte.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odteď už ti nic neuteče.

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Dary Matky Země will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.